Botoks na włosy – Na czym polega zabieg i ile kosztuje?

Botoks na włosy cena, ile kosztuje botoks włosów

Botoks na włosy to coraz popularniejszy zabieg regeneracyjny, który przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów. Zaliczany jest to profesjonalnych zabiegów fryzjerskich, poprawiających kondycję włosów. Przeprowadza się go, aby zregenerować włosy, odbudować ich strukturę i poprawić ich ogólną kondycję. Bardzo dobrze sprawdzi się, jeśli włosy wydają się przesuszone, matowe, łamliwe, a w dodatku puszą się i mają tendencję do wypadania.

Jakie są efekty botoksu na włosy?

Botoks na włosy jest nieinwazyjnym zabiegiem, podczas którego nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, ale w strukturę włosów wstrzykiwane są składniki odżywcze. Nazwa zabiegu może kojarzyć się z popularnym zabiegiem botoksu twarzy, ale łączy je jedynie efekt, jaki uzyskujemy. Zabieg nazywany botoksem na włosy, podobnie do tego, jaki wykonuje się na twarzy, ma dawać efekt wygładzenia. W przypadku wstrzykiwania botoksu jest to wygładzenie zmarszczek, a po zabiegu botoksu na włosy maksymalnie wygładzone zostają włosy. Wygładzenie jest wizualnym efektem zabiegu. Oprócz poprawy wyglądu włosów, mamy jeszcze całą listę korzyści, związanych z poprawą ich ogólnej kondycji.

Po zabiegu botoksu włosy:

 • staną się miękkie
 • będą pięknie wygładzone
 • będą przyjemne w dotyku
 • poprawi się ich elastyczność
 • odzyskają blask
 • będą odżywione i zregenerowane

Dodatkowo zabieg wzmacnia cebulki włosów, co sprawi, że włosy będą mniej wypadać, oraz poprawia krążenie krwi i może przyczynić się dzięki temu do przyspieszenia wzrostu nowych włosów (tzw. „baby hair”).

Jak przebiega zabieg botoksu na włosy?

Zabieg ma na celu poprawę kondycji włosów, a aby tego dokonać, trzeba włosy odżywić. W zabiegu botoksu na włosy wykorzystywane są do tego celu takie substancje jak kwas hialuronowy, keratyna, kolagen oraz ceramidy.

Do zabiegu botoksu na włosy stosowane są:

 • Keratyna – zapewnia wygładzenie, wzmocnienie włosów oraz poprawę ich sprężystości i elastyczności. Jest to białko, które naturalnie występuje we włosach.
 • Kolagen – odżywia włosy, zapobiega ich wypadaniu, wpływa na elastyczność i sprężystość. Podczas zabiegu botoksu, kolagen nakładany jest na całą długość włosów.
 • Kwas hialuronowy – silnie nawilża włosy, odżywia i dodaje blasku.
 • Ceramidy – wpływają na odbudowę struktury włosów, zwiększają ich odporność na uszkodzenia, wysokie temperatury i czynniki atmosferyczne.

Zabieg botoksu na włosy wykonuje się w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Cały zabieg przebiega w kilku etapach i trwa około 50- 60 minut. U osób z bardzo długimi włosami może on trwać trochę dłużej. Warto wiedzieć, że może być on łączony z innymi zabiegami fryzjerskimi, także z farbowaniem lub rozjaśnianiem włosów.

Etapy wykonywania botoksu na włosy:

 1. Mycie włosów specjalnym szamponem oczyszczającym, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia i otwiera łuski włosa, aby substancje odżywcze mogły lepiej wnikać w ich strukturę.
 2. Aplikacja serum na wilgotne włosy. Serum nakładane jest strzykawką, na całą długość włosów, tak aby kosmetyk dokładnie pokrył wszystkie pasma.
 3. Nałożenie maski, która ma za zadanie zamknąć łuski włosów. Maskę nakłada się bezpośrednio na serum i pozostawia na włosach na około 20 minut. Po tym czasie wszystkie kosmetyki są spłukiwane z włosów, a następnie można przejść do wysuszenia włosów.

To zabieg w pełni bezpieczny. Podczas zabiegu botoksu, nakładane preparaty nie muszą być aktywowane ciepłem, jak przy dającym podobny efekt, zabiegu prostowania keratynowego. Efekty zabiegu są widoczne przez kilka miesięcy, po tym czasie można go powtórzyć. Średnio przyjmuje się, że efekt wygładzenia włosów utrzymuje się przez około 10- 15 myć. Efekty będą widoczne najdłużej, jeśli po zabiegu sumiennie przestrzega się zaleceń fryzjera, dotyczących pielęgnacji włosów. Do codziennej pielęgnacji włosów warto włączyć kosmetyki zawierające kwas hialuronowy oraz keratynę.

Botoks na włosy – cena

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, na pewno pojawi się pytanie, ile kosztuje botoks włosów. W profesjonalnych salonach fryzjerskich kosztuje on około 150 -200 złotych. Przy włosach bardzo długich, cena może być trochę wyższa. Cena zabiegu botoksu nie jest bardzo wysoka, a trzeba pamiętać, że jest to bardzo intensywna regeneracja włosów, w którą warto zainwestować.

Zabieg można wykonać także samemu w domu. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w produkty, które niezbędne są przy każdym etapie zabiegu. Podczas wykonywania botoksy włosów samodzielnie, należy ściśle przestrzegać instrukcji producenta, aby uzyskać oczekiwany efekt i nie zaszkodzić włosom. Wszystkie produkty potrzebne do zabiegu botoksu na włosy można kupić w hurtowniach fryzjerskich i sklepach dla fryzjerów.