Czy on mnie kocha: Skąd wiedzieć, że tak?

czy on mnie kocha

Mężczyźni nie zawsze są skłonni do wielkich wyznań miłośnych. Czasami bywa tak, że panowie nie mówią o miłości wprost, ale ich gesty i zachowanie może wskazywać na to, że kochają. Niezależnie od tego na jakim etapie związku jesteś, z pewnością chcesz być kochaną. Po czym poznać, że jesteś, jeżeli on nie mówi wprost, że Cię kocha?

Jeżeli nie mówi, że kocha to nie znaczy, że nie kocha!

Twój mąż nie mówi Ci, że Cię kocha? Chodzisz z chłopakiem, który jeszcze nie powiedział Ci tych dwóch magicznych słów? Niezależnie od tego w której z tych sytuacji jesteś, z pewnością chciałabyś wiedzieć dlaczego on Ci nie mówi tych słów. Przyczyn może być wiele i wcale nie musi chodzić o to, że on nie kocha. Może przecież kochać i nie mówić. Taki stan rzeczy wbrew pozorom nie jest tak bardzo rzadki u mężczyzn. To kobiety najczęściej są bardziej otwarte i więcej mówią o tym, co czują.

Dlaczego on nie mówi o miłości?

Kiedy on nie mówi „kocham Cię”, z pewnością zastanawiasz się, dlaczego tak jest. Przyczyny mogą być naprawdę różne – mógł np. otrzymać takie wychowanie. Jeżeli był przez większość życia w domu, w  którym nie mówiło się o uczuciach otwarcie, taki mężczyzna może mieć trudności z mówieniem o tym, co czuje. Być może uważa też, że skoro raz powiedział „kocham Cię” i nie odwołał to… nie ma sensu tego powtarzać. Tak, niestety mężczyzna nie domyśli się, że Ty potrzebujesz tych słów i uważasz je za swoje prawo. Jeżeli jesteście w związku od niedawna, być może Twój chłopak jeszcze nie jest gotowy na to, by powiedzieć „kocham Cię” i po prostu potrzebuje więcej czasu. Może być też tak, że boi się odrzucenia. Jeżeli przypuszczasz to drugie, możesz spróbować pierwsza opowiedzieć mu, jak ważnym jest dla Ciebie.

Czy on mnie kocha: A co to znaczy miłość?

Jeżeli ciągle zadajesz sobie pytanie „czy on mnie kocha?”, z pewnością zastanawiasz się pewnie również nad tym czy to co, Ty sama czujesz jest miłością. Tutaj warto przypomnieć sobie, że miłość NIE jest uczuciem. To zakochanie wiąże się z motylkami w brzuchu i przyśpieszonym biciem serca na myśl o ukochanym. Miłość natomiast oznacza decyzję, że tą konkretną osobę wybieram i postanawiam ją kochać, towarzyszyć jej w życiu na dobre i złe, w szczęściu oraz w biedzie. Miłość nie jest miłym nastrojem, bo można przecież być na kogoś porządnie wkurzonym i złym, a jednocześnie bardzo go kochać. Rozróżnienie pomiędzy miłością a zakochaniem jest bardzo ważne zwłaszcza w kontekście planowanego małżeństwa – ważne byście jako narzeczeni mieli już etap zakochania za sobą i naprawdę się kochali.

Języki miłości: czy on mnie kocha?

Gary Chapman opracował 5 języków miłości, które mogą Ci pomóc w sytuacji gdy nie wiesz czy on Cię kocha. Te języki to dotyk, słowa, czas, przysługi, podarunki. Zdaniem Chapmana w jednej parze mogą być osoby posługujące się różnymi językami miłości. Jeżeli on np. preferuje język dotyku, będzie chodził z Tobą za rękę, gładził Cię po policzku, ale nie pomyśli o tym, aby powiedzieć Ci jakiś komplement czy zauważyć nową fryzurę. Jeżeli z kolei Twoim językiem miłości są słowa, będziesz od niego oczekiwała, że on będzie okazywał Ci miłość właśnie słowami. W ten sposób możecie po prostu się rozminąć, chociaż… obydwoje kochacie. Warto pomyśleć o tym jaki język miłości ma Twój mąż, aby zrozumieć w jaki sposób okazuje Ci miłość.